Študijné odbory

4-ročné denné štúdium

7646 M  vychovávateľsko-opatrovateľská činnosť

(denné 4-ročné štúdium pre absolventov základnej školy ukončené maturitnou skúškou)

Študijný odbor pripravuje žiakov so širokým všeobecnovzdelávacím základom, s odbornými teoretickými vedomosťami i praktickými zručnosťami tak, aby boli schopní vykonávať kvalifikovanú a samostatnú prácu v oblasti vychovávateľskej a opatrovateľskej činnosti.

7649 M  učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo

Študijný odbor pripravuje žiakov na edukačnú činnosť v školských výchovno-vzdelávacích zariadeniach s deťmi predškolského a školského veku. Široký všeobecnovzdelávací základ, odborné teoretické vedomosti a praktické zručnosti získané počas štúdia umožnia absolventom vykonávať samostatne edukačné aktivity v školských výchovno-vzdelávacích zariadeniach ako aj pokračovať v ďalšom vzdelávaní na vysokých školách.

7661 M  sociálno-výchovný pracovník

Študijný odbor pripravuje žiakov so širokým všeobecnovzdelávacím základom, s odbornými teoretickými vedomosťami i praktickými zručnosťami tak, aby boli schopní vykonávať kvalifikovanú a samostatnú prácu v oblasti sociálnej a výchovnej starostlivosti.

7669 M pedagogické lýceum (od šk. roku 2017/2018 - 7670 M pedagogický asistent)

Študijný odbor je určený žiakom so záujmom o humanitné vyučovacie predmety, ktorí po absolvovaní štúdia môžu pokračovať vo vysokoškolskom štúdiu na pedagogických a filozofických fakultách.

Absolvent môže pracovať ako pedagogický asistent učiteľa, zamestnanec štátnej správy alebo tretieho sektora.

4-ročné denné štúdium

7646 M vychovávateľsko-opatrovateľská činnosť

7649 M učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo

7661 M sociálno-výchovný pracovník