Charakteristika školy

Stredná odborná škola pedagogická bl. Laury je katolícka, humanitne orientovaná škola, ktorá poskytuje úplné stredné odborné vzdelávanie v pedagogickej, sociálnej a opatrovateľskej oblasti.

Sme jediná škola tohto typu v trnavskom regióne.

Počas štúdia získavajú naši žiaci potrebnú odbornosť a kvalifikáciu pre prácu s deťmi a seniormi, nadobúdajú vedomosti a zručnosti, ktoré ich pripravujú na vysokoškolské štúdium a ich výchova prebieha v duchu pravdy, lásky a spravodlivosti.

Našim cieľom je poskytovať kvalitné vzdelávanie v moderných učebniach, pripravovať budúcich učiteľov, vychovávateľov, pedagogických pracovníkov a pracovníkov v sociálnej oblasti. Dôraz kladieme na výchovu mladých ľudí, aby viedli úspešný, zmysluplný a hodnotovo orientovaný osobný, rodinný a pracovný život.