• Lyžiarsky kurz

Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci z tried I.MŠ a II.PA zúčastnili lyžiarskeho kurzu, na ktorom mali možnosť upevniť triedny kolektív, spoznať krásy Slovenska a užiť si sneh.

• SWAP

Pod vedením koordinátorky školského parlamentu Mgr. Barbory Buttkovej sa v januári uskutočnil už tretí ročník výmeny oblečenia, kníh a doplnkov. Veci, ktoré nám zostali budú venované Trnavskej arcidiecéznej charite, ktorá ich daruje rodinám v núdzi. Ďakujeme žiakom a učiteľom, že sa do akcie aktívne zapojili.

• Festival hier

V Mestskej športovej hale v Trnave sa počas posledného januárového víkendu konal 13. ročník Festivalu hier. Piatkové dopoludnie bolo už tradične vyhradené deťom z trnavských základných škôl. Úlohy animátoriek pri hracích stoloch či skákacích hradoch sa zhostili dievčatá z triedy III. MŠ. Aj vďaka nim si deti užili chvíle plné zábavy i súťaženia.

• Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

Pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu trieda IV.VS navštívila Synagógu náboženskej obce Status quo ante v Trnave. Spolu sme si pripomenuli utrpenie niekoľkých miliónov židov.

• Duchovné aktivity

V priebehu mesiaca január si naša škola uctila pamiatku bl. Titusa Zemana, ktorého meno nesie školská kaplnka. Taktiež sme si v tomto mesiaci svätou omšou pripomenuli sviatok patrónky školy - bl. Laury. Odkaz pokory a sily viery oboch blahoslavených rezonoval aj počas Trojkráľového požehnania všetkých priestorov našej školy.

• SWAP

• Baterkáreň

Environmentálneho workshopu zameraného na recykláciu sa zúčastnili žiačky III.PA, ktoré mali možnosť vyrobiť si manuálne papier z plastu a zapojiť sa do súťažného kvízu.

• Skrytý zmysel

Triedy I.PA a II.VS boli súčasťou interaktívnej inscenácie Skytý zmysel, ktorá je zameraná na rozvoj kritického myslenia a ponúka nástroje ako bojovať s dezinformáciami a hoaxmi.

• Vianočné prianie

• Vianočný koncert

Žiaci, pedagógovia a zamestnanci školy spoločne privítali obdobie lásky a pokoja na vianočnom koncerte speváckeho zboru našej školy, ktorý doplnil o prianie požehnaných Vianoc riaditeľ školy PhDr. PaedDr. Ľuboš Hašan, PhD., MBA, LL.M.

• Vianočná Viedeň

Predvianočné obdobie si naši žiaci spríjemnili návštevou a prehliadkou Viedne. Spoločne si vychutnali atmosféru vianočných trhov a návštevu klziska.

• Imatrikulácie

Dňa 24.11.2023 sa uskutočnili imatrikulácie žiakov prvých ročníkov, ktorí zložili tradičný sľub a stali sa súčasťou akademickej pôdy našej školy. Veríme, že atmosféra imatrikulácií sa prenesie aj do celého ich študentského života.

• Workshop - Kritické myslenie a sociálne siete

Triede II.PA predstavila prostredníctvom workshopu nový pohľad na kritické myslenie a sociálne siete p. Miroslava Oravec. Žiačky si cez autentické statusy overili svoje zručnosti pri overovaní pravdivosti informácií a dôveryhodnosti zdrojov. V závere aktivity zaujali kritický postoj a svoje zistenia prezentovali spolužiačkam.

• Deň otvorených dverí

Opakovane sme mali možnosť privítať na našej škole všetkých, ktorí mali záujem nazrieť do našich odborných učební, prezrieť si priestory školy a vypočuť si prezentácie k jednotlivým študijným odborom, ktoré si pripravili žiaci v spolupráci so svojimi pedagógmi.
    Tešíme sa na všetkých, ktorí sa rozhodnú pre štúdium na našej škole!

• Školská kolekcia oblečenia

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, o podobe ktorej rozhodli sami žiaci a tento školský rok prichádza obohatená o nové produkty, farby a eko oblečenie.

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 3.1.2024. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť nový kúsok so školským logom!

Link na e-shop TU: https://www.kraloveskoly.cz/sospgbl/

• Hodina kódu

V týždni od 4.12 do 8.12 sme sa na hodinách aplikovanej informatiky zapojili do celosvetovej iniciatívy Hodina kódu, ktorej cieľom je priblížiť programovanie širokej verejnosti a odstrániť predsudky spojené s touto oblasťou.

• Mediálna výchova

Z Katedry filozofie a aplikovanej filozofie v Trnave našu školu navštívil politológ Jozef Lenč, ktorý sa prihovoril budúcim pracovníkom v školstve a vysvetlil im aké je dôležité učiť budúce generácie nielen o mediálnej výchove a jej princípoch, ale najmä o kritickom myslení.

• Advent

Sviatku Nepoškvrneného počatia Panny Márie, ktorý sme oslávili svätou omšou v Katedrále Jána Krstiteľa, predchádzalo posvätenie adventných vencov jednotlivých tried našej školy.

Všetkým žiakom a zamestnancom školy prajeme požehnané adventné obdobie.

Deň otvorených dverí

Milí žiaci, vážení rodičia a výchovní poradcovia, srdečne Vás pozývame na deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční dňa 5. decembra 2023 (utorok) v čase od 8.00 do 13.00.

Tešíme sa na Vás!

• Svetový deň boja proti AIDS

Pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS sa žiaci III.VS a IV.VS zúčastnili odbornej prednášky Mgr. Šimorovej z RÚVZ v Trnave, ktorú realizovala na pôde našej školy.

strana:

• Stredná odborná škola pedagogická blahoslavenej Laury, Jána Hollého 9, 917 01 Trnava
    Jána Hollého 9, 917 01 Trnava
    0918 740 376 - recepcia školy
    0911 792 522 - odpisy vysvedčení, potvrdenia o štúdiu, informácie k pomaturitnému štúdiu