Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte, prosím

Jána Hollého 9, 917 01 Trnava

Právne informácie

Sobota 27. 7. 2024

Pomaturitné štúdium

Termíny prijímacích skúšok:

26. jún 2024 (v prípade potreby aj 27. jún 2024)

7649 N učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo

24. jún 2024

7691 N majster odbornej výchovy

7646 N vychovávateľsko-opatrovateľská činnosť

7518 Q špeciálna pedagogika

Elektronickú prihlášku vyplňte do 31. mája 2024.

Vitajte na stránkach našej školy

• 1. - 15. júl 2024 (8.00 - 11.00 hod.)

5. - 16. august 2024 (8.00 - 11.00 hod.)

19. - 28. august 2024 (8.00 - 13.00 hod.)

• Prajeme všetkým krásne, slnečné a požehnané prázdniny!

Tešíme sa na vás v septembri 2024!

• V poslednom júnovom týždni navštívili žiaci našej školy zoologickú záhradu v Zlíne, z ktorej si odniesli veľa nových informácií a zážitkov.

• Aj v tomto školskom roku sme sa spolupodielali na organizácii štvrtého ročníka súťaže Mladý záchranár tvnavskej župy, ktorá je určená žiakom gymnázií a stredných odborných škôl. Naše dievčatá sprevádzali jednotlivé súťažné tímy a predstavovali figurantov s rôznymi druhmi zranení. Ďakujeme dievčatám za vzornú reprezentáciu našej školy.

• Dňa 19. 6. 2024 sa v športovom areáli Slávia uskutočnil druhý ročník Olympiády MŠ. Podujatie organizovalo Mesto Trnava v spolupráci s našou školou. Aj za pomoci žiačok z tried II.MŠ a III. MŠ si deti mohli vyskúšať rôzne druhy športov, učili sa rešpektovať športové pravidlá či vzájomne spolupracovať. Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Pravidelná spolupráca s centrom voľného času v Trnave a s mestom Trnava priniesla aj v tomto roku aktivity, na ktorých sa zúčastnili naši žiaci v úlohe animátorov. Ďakujeme zapojeným dievčatám a Sebastiánovi!

• Deň Belasého motýľa

Aj v tomto roku sme sa zapojili do verejnej zbierky Belasý motýľ, ktorej výťažok je určený na nákup pomôcok pre ľudí s nervovosvalovými ochoreniami. Naše žiačky v uliciach Trnavy vyzbierali 1532 €. Ďakujeme!

• Naši tretiaci absolvovali kurz na ochranu života a zdravia v rôznych kútoch Slovenska. Pozreli si krásy Vysokých Tatier, Malej Fatry a Podunajskej roviny. Okrem edukačných aktivít zameraných na ochranu prírody si preverili orientáciu v teréne, základy prvej pomoci a zabavili sa.

• Oznamujeme prihláseným uchádzačom, že pozvánky na prijímacie skúšky sme zaslali na e-mailové adresy uvedené v prihláškach (skontrolujte si aj "spamový kôš"). V prípade, že Vám pozvánka nebola doručená, prosíme kontaktujte nás na 0911 792 522.

• Riaditeľ SOŠPg bl. Laury v Trnave vyhlasuje ďalší termín na vykonanie prijímacej skúšky na nenaplnený počet miest pre žiakov, ktorých možno prijať do tried prvého ročníka v študijnom odbore:

7646 M vychovávateľsko-opatrovateľská činnosť 12 miest

7661 M sociálno-výchovný pracovník 2 miesta

7670 M pedagogický asistent 3 miesta

Termín podania prihlášky: do 10. 06. 2024

Termín prijímacích skúšok: 18. 06. 2024

• Trnavské osvetové stredisko uskutočnilo podujatie Prevencia - základ zdravia, ktorého sa zúčastnili aj viaceré triedy našej školy. Žiačky mali možnosť zmerať si krvný tlak, telesný tuk, vyšetriť hladinu cholesterolu v krvi a využiť poradenstvo v otázkach zdravia.

• Naši úspešní maturanti si v utorok 28.mája 2024 prevzali v sále Marianum maturitné vysvedčenia z rúk riaditeľa školy PhDr. PaedDr. Ľuboša Hašana, PhD., MBA, LL.M. Slávnostnému zhromaždeniu sa prihovorili generálny vikár trnavskej arcidiecézy Mons. Peter Šimko a za rodičov Ing. Oto Gróf, ktorí zdôraznili dôležitosť tejto chvíle. Zhromaždeniu predchádzala svätá omša, ktorú celebroval riaditeľ školy v Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa v Trnave.

• V školskej kaplnke bl. Titusa Zemana sme slávili svätú omšu, ktorú celebroval riaditeľ školy PhDr. PaedDr. Ľuboš Hašan, PhD., MBA, LL.M. V homílii vyzdvihol veľkosť Kristovej lásky, ktorá sa prejavila v dare Eucharistie.
    Riaditeľ školy vyhlásil pre žiakov súťaž inšpirovanú životným príbehom najnovšieho svätca, ktorý dokumentoval eucharistické zázraky.

• Žiaci štvrtých ročníkov sa v piatok 10.5.2024 rozlúčili so svojimi kamarátmi, pedágógmi a vedením školy, pochválili sa maturitnými tablami a vo všetkých triedach ukázali silu svojich hlasiviek a rapkáčov. Maturantom prajeme veľa šťastia!

• Cvičná expedícia programu DofE prebiehala v dvoch fyzicky náročných dňoch, počas ktorých dievčatá zvládli 26 kilometrov, noc v lese, prípravu a konzumáciu vlastného jedla, orientáciu v Malých Karpatoch a nestretnúť medveďa. Dievčatá to zvládli perfektne!

• Na podporu Dňa narcisov sa pravidelne uskutočňuje Maratón pohybu v Mestskej športovej hale v Trnave a tento rok našu školu zastupovali žiačky tried I.SV, II.SV a III.SV.
    V tom istom mesiaci bol našou školou zrealizovaný športový deň pre žiakov tretieho ročníka zameraný na zdravý životný štýl.

• Naši žiaci sa opakovane zúčastnili aktivít, ktoré pripravilo Centrum voľného času v Trnave ku Dňu Zeme. Tentokrát boli animátorkami žiačky z triedy II.VS, ktoré počas celého dopoludnia sprevádzali deti z trnavských materských a základných škôl po pripravených stanovištiach.

• Rodičovské združenie

Dňa 24.04.2024 sa v priestoroch školy od 16:00 hod. budú realizovať triedne rodičovské združenia pre triedy denného štúdia. Tešíme sa na vás!

• Naše dievčatá nás úspešne reprezentovali na súťaži v silovom päťboji dievčat stredných škôl. Gratulujeme Sofii Csadiovej, ktorej o jeden bod uniklo tretie miesto a Vanese Zrelicovej, ktorá obsadila pekné šieste miesto.

• V spolupráci s Odborom prevencie krimininality MV SR sa žiaci III. MŠ a I. VS zúčastnili prednášok, ktoré sa dotýkali aktuálnych spoločenských tém.

• Dňa 20.3.2024 sa žiaci z I.PA a II. PA zúčastnili na muzikálovom predstavení Jozef a jeho zázračný farebný plášť, ktoré v réžii Petra Oravca pútavo rozpráva známy starozákonný príbeh o Jozefovi a jeho bratoch.

Jána Hollého 9, 917 01 Trnava