• Veľkonočné posolstvo

• IPčko

Filozofia internetovej poradne pre mladých, ktorá je súčasťou  Integrovaného záchranného systému, oslovila aj žiakov našej školy. V rámci exkurzie sa zoznámili s aktivitami, diskusiami, prezentáciami a workshopmi, ktoré IPčko realizuje a absolvovali individuálne konzultácie s odborníkmi.

• Odborné prednášky

V spolupráci s Odborom prevencie krimininality MV SR sa žiaci III. MŠ a I. VS zúčastnili prednášok, ktoré sa dotýkali aktuálnych spoločenských tém.

• Jozef a jeho zázračný farebný plášť

Dňa 20.3.2024 sa žiaci z I.PA a II. PA zúčastnili na muzikálovom predstavení Jozef a jeho zázračný farebný plášť, ktoré v réžii Petra Oravca pútavo rozpráva známy starozákonný príbeh o Jozefovi a jeho bratoch.

• Deň sv. Patrika

V utorok 19.3.2024 si žiačky triedy II.VS pripomenuli na hodinách anglického jazyka rôznymi aktivitami Deň svätého Patrika. Tento svätec je patrónom Írska a zároveň symbolizuje príchod kresťanstva do tejto krajiny.

• Slovenský červený kríž

Budúce mladé záchranárky z našej školy využili možnosť navštíviť Simulačno-edukačné centrum SČK v Žiline a vyskúšali si rôzne spôsoby poskytovania prvej pomoci. Pod vedením Mgr. Petra Martineka si svoje teoretické vedomosti overili v praxi.

• Lyžiarsky kurz

Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci z tried I.MŠ a II.PA zúčastnili lyžiarskeho kurzu, na ktorom mali možnosť upevniť triedny kolektív, spoznať krásy Slovenska a užiť si sneh.

• SWAP

Pod vedením koordinátorky školského parlamentu Mgr. Barbory Buttkovej sa v januári uskutočnil už tretí ročník výmeny oblečenia, kníh a doplnkov. Veci, ktoré nám zostali budú venované Trnavskej arcidiecéznej charite, ktorá ich daruje rodinám v núdzi. Ďakujeme žiakom a učiteľom, že sa do akcie aktívne zapojili.

• Festival hier

V Mestskej športovej hale v Trnave sa počas posledného januárového víkendu konal 13. ročník Festivalu hier. Piatkové dopoludnie bolo už tradične vyhradené deťom z trnavských základných škôl. Úlohy animátoriek pri hracích stoloch či skákacích hradoch sa zhostili dievčatá z triedy III. MŠ. Aj vďaka nim si deti užili chvíle plné zábavy i súťaženia.

• Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

Pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu trieda IV.VS navštívila Synagógu náboženskej obce Status quo ante v Trnave. Spolu sme si pripomenuli utrpenie niekoľkých miliónov židov.

• Duchovné aktivity

V priebehu mesiaca január si naša škola uctila pamiatku bl. Titusa Zemana, ktorého meno nesie školská kaplnka. Taktiež sme si v tomto mesiaci svätou omšou pripomenuli sviatok patrónky školy - bl. Laury. Odkaz pokory a sily viery oboch blahoslavených rezonoval aj počas Trojkráľového požehnania všetkých priestorov našej školy.

• SWAP

• Baterkáreň

Environmentálneho workshopu zameraného na recykláciu sa zúčastnili žiačky III.PA, ktoré mali možnosť vyrobiť si manuálne papier z plastu a zapojiť sa do súťažného kvízu.

• Skrytý zmysel

Triedy I.PA a II.VS boli súčasťou interaktívnej inscenácie Skytý zmysel, ktorá je zameraná na rozvoj kritického myslenia a ponúka nástroje ako bojovať s dezinformáciami a hoaxmi.

• Vianočné prianie

• Vianočný koncert

Žiaci, pedagógovia a zamestnanci školy spoločne privítali obdobie lásky a pokoja na vianočnom koncerte speváckeho zboru našej školy, ktorý doplnil o prianie požehnaných Vianoc riaditeľ školy PhDr. PaedDr. Ľuboš Hašan, PhD., MBA, LL.M.

• Vianočná Viedeň

Predvianočné obdobie si naši žiaci spríjemnili návštevou a prehliadkou Viedne. Spoločne si vychutnali atmosféru vianočných trhov a návštevu klziska.

• Imatrikulácie

Dňa 24.11.2023 sa uskutočnili imatrikulácie žiakov prvých ročníkov, ktorí zložili tradičný sľub a stali sa súčasťou akademickej pôdy našej školy. Veríme, že atmosféra imatrikulácií sa prenesie aj do celého ich študentského života.

• Workshop - Kritické myslenie a sociálne siete

Triede II.PA predstavila prostredníctvom workshopu nový pohľad na kritické myslenie a sociálne siete p. Miroslava Oravec. Žiačky si cez autentické statusy overili svoje zručnosti pri overovaní pravdivosti informácií a dôveryhodnosti zdrojov. V závere aktivity zaujali kritický postoj a svoje zistenia prezentovali spolužiačkam.

• Deň otvorených dverí

Opakovane sme mali možnosť privítať na našej škole všetkých, ktorí mali záujem nazrieť do našich odborných učební, prezrieť si priestory školy a vypočuť si prezentácie k jednotlivým študijným odborom, ktoré si pripravili žiaci v spolupráci so svojimi pedagógmi.
    Tešíme sa na všetkých, ktorí sa rozhodnú pre štúdium na našej škole!